Filenin Efeleri, 2022 FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda

Üst üste 2 kez Avrupa Altın Ligi’nde namağlup şampiyon olan A Milli Erkek Voleybol Takımımız, 2022 FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek.

‘Şimdi Voleybol Zamanı’ adıyla gerçekleştirilen gecede konuşan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Erkek ve Kadın Voleybol Takımlarının, 2022 FIVB Dünya Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edeceğini açıkladı.

Üstündağ yaptığı konuşmada, “Voleybol adına güzel bir haberi daha sizinle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. 1998’den beri A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Dünya şampiyonalarına katılamıyordu. Filenin Efeleri, Avrupa Şampiyonası’nda aldığı dereceyle artık direkt şampiyonaya katılabilecek. 2022’de hem kadınlarımız hem erkeklerimiz Dünya Şampiyonası’nda yer alacak. Dünya Şampiyonası’na katılan 24 takım arasında tekrar olimpiyat elemesi oynama şansı elde ettik. Bu büyük bir gurur” dedi.

A Milli Erkek Voleybol Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ise uzun yıllardan beri voleybola hizmet ettiğini ifade ederek, “Erkek voleybolunda özlenen noktaya gelmek için 2019’da tekrar göreve geldim. Erkek voleybolu, kadın voleybolunun çıktığı noktaya gelememişti. Biz de gençlerle hedefe ulaşmayı düşündük. Altın Lig’de 2 kez üst üste namağlup şampiyon olduk. 1998 yılında Dünya Şampiyonası’na ben gitmiştim. Kısmet olursa yine gideceğiz. Kısa sürede Avrupa’da her takımla aynı seviyede oynayabilecek kapasitede olduğumuzu gösterdik” şeklinde konuştu.

Filenin Efeleri, 26 Ağustos-11 Eylül 2022 tarihlerinde FIVB tarafından dört yılda bir düzenlenen dünyanın en prestijli organizasyonlardan biri olan Dünya Şampiyonası’nda ev sahibi Rusya’nın yanı sıra Brezilya, Arjantin, İran, Fransa, İtalya, Polonya, Sırbistan gibi dünyanın önde gelen takımlarıyla mücadele edecek.

A Milli Erkek Voleybol Takımımız, Finlandiya, Polonya, Çekya ve Estonya’nın ortaklaşa organize ettiği Avrupa Voleybol Şampiyonası’nı ilk 10 içinde tamamlayarak önümüzdeki yıl Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı elde etti.

Erkek voleybol milli takımımız hakkında yazı ve analizlerinizi İletişim ve Gönderi linkinden bize ulaştırın, yayınlayalım.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s